Drak Side
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drak Side

Добре дошли тъмни магьосници
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 В светлинта на бъдещето

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Tifa
Admin
Tifa


Брой мнения : 79
Registration date : 19.05.2007

В светлинта на бъдещето Empty
ПисанеЗаглавие: В светлинта на бъдещето   В светлинта на бъдещето Icon_minitimeПет Май 25, 2007 1:53 am

Хора, тези от вас, който познават от повече време, знаят, че просто няма да мога да спя на село ако не почна сега едно ФФ РП. Така че започвам го. Знает си, че аз играя с Тифа.

3 години след откриването на лека за Геостигмата.
Бара 7th Heaven

-Хайде заспивайте, аз трябва да се връщам долу! - Тифа селуна Марлййн и Дензел по челата, след това си тръгна и тихо затвори вратата зад себе си. Часа бе 11.00 и в момента заведението бе претъпкано и тя побърза да се заеме с клиентите.
-Барет!-извика тя, а мъжа в другия край на заведението вдигна глава, после стана и се запъти към нея.
-Помогни ми, много е претъкано!
Мъжа изглеждаше леко разочарован, но започна да се въплащаав в ролята на барман.....
2 часа по-късно
Радвам се, че вече ням ахора!-Тифа въздъхна и се отпусна на едно от сепаретат, след като беше почистила масите и бара.
Пред нея стоеше една малка купчинка от писма, но тя се страхуваше да ги разрови. Погледна календара и колебанието и стана още по силно. Точно края на месеца. Бе сигурна, че в тази купчинка я чака поредното писмо, за това, че е добре и, че скоро ще се прибере.
Не искаше отново да прочита тази лъжа. както и в последните 2 и половина години.
Барет седна срещу нея и погледн акъм писмата
-Няма ли да ги прегледаш?-попита той
-Не!
-Не искаш ли да стигнеш до писмото от Клауд?
-И какво? То винаги е едно и също.
-Този път може да е различно?
-Едва ли. Не искам повече да вярвам в слепи надежди. Той си тръгна преди твърде много време....
Барет с епресегна и взе писмата, след което започна да ги преглежда. Последното писмо, бе само с адреса на бара и знака на Аваланш вурху него. Барет го измъкна и го постави на средата на масата, после погледна предизивикателно Тифа. Знаеше, че тя няма да издържи да не го прочете....
-Какво повече можеш да изгубиш ако го прочетеш?Защо се самоизмъчваш така?
-По дяволите опитвам се да го забравя!-тихо, но ледено отвърна тя и се загледа в белият плик на една ръка разстояние от нейната.
Любопитството и желанието в нея натделяха и тя се пресегна, з ада го вземе.Бавно, всякаш вътре има нещо много ценно, отвори плика и извади листа, върху който се отличаваше плътния, черен почерк.



Края на месеца е. Е трябва да ви напиша обикновенната тирада. Всичко е наред при мен. Нямам затруднения в нищо....Всъщност мисля, че няма смисъл да продължавам, зная, че ви е писнало да четете едно и също. Особено на теб....
Кажете на Марлийн и Дензел, че ми липсват и че скоро се връщам...


Тифа ядостно захвърли писмото върху масата и мислено изруга. Да определено вече и бе писнало да си мисли, че той ще се върне. Спомняше си как преди почти 3 години един ден тойпросто изчезна. От тогава на края на всеки месец получаваха по едно писмо от него. В началото всички вярваха, че той наистина ще се върне скоро, но след първата година всички надежди започнаха да се рушът.

-Все същото ли е?-Попита Барет и я изкара от унеса й.
Тифа само кимна и понечи да се изправи. В същият момент вратата на бара се отвори....
Върнете се в началото Go down
https://drakside.bulgarianforum.net
Felissity Dark

Felissity Dark


Брой мнения : 114
Registration date : 19.05.2007

В светлинта на бъдещето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В светлинта на бъдещето   В светлинта на бъдещето Icon_minitimeПон Май 28, 2007 1:39 pm

-Здравейте банда-поздрави весело Юна и се огледа-Уоу..къде са ти клиентите?
-Ти знаеш ли колко е часа?-усмихна се Тифа
-Приличам ли на човек,който знае в какво измерение е?-отвърна Юна-Пък камо ли на човек,който има представа за времето
-Да..така си и мислех
-Как си,Тиф?-Юна седна на един стол и си качи краката на масата
-Това е заведение-намеси се Барет
-Чудесно-Юна стана и се настани върху масата.Тифа и Барет се засмяха-Е?
-Как ти изглеждам?-отвърна Тифа
-Ами..сериозно ли?
-Не,шегувам се.
-Ами..мрачна..и..тъжна..и...ооооооо-в крайна сметка хвана нишката Юна-Човека с К..
-Какъв човек с К?-учуди се Барет
-Онзи човек с К...който не бива да се назовава..ъъъ..и от който си получила писмо..-новодошлата измъкна един плик,върху който беше седнала и се зачете внимателно-Чакай..това прилича на онова от миналия път
-Браво,многознайке-усмихна се Тифа-Винаги е едно и също
-Знаех си-Юна пляска с ръце-Е,какво планирате за тази вечер?
-Нищо.Децата са тук.-обясни Тифа-Не мога да ги оставя
-Ама те вече са големи
-Е и?
-Могат да се гледат сами
-Ти не можеш,пък да не говорим за седем годишни деца.-укори я Тифа
-Могааа..
-Какво можеш?-възкликна Барет
-Да се грижа сама за себе си-отговори Юна сигурно-Както и да е..значи трябва да преместим купона тук
-Какъв ти купон?Тази вече разботихме достатъчно..
-Хайде де..къде отиде старата Тифа?-ядоса се Юна
-Изчезна,когато човека с К,напусна дома си-сряза я Тифа.
Юна изцъка недоволно с език и слезе от масата.Седна си мълчаливо на стола и започна да се клати на задните крака.Беше й скучно.Не знаеше защо.Просто й беше скучно.Може би имаше нисък адреналин..да..сигурно..дали не се намира някой,който да гръмне..
Върнете се в началото Go down
Dariq Drein

Dariq Drein


Брой мнения : 48
Registration date : 23.05.2007

В светлинта на бъдещето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В светлинта на бъдещето   В светлинта на бъдещето Icon_minitimeВто Юни 05, 2007 5:50 am

Изведнъж звънеца на входната врата иззваня и вътре влезе Юфи.Барет направи един отчаян поглед,Тифа бутна чиниите и чашите в мивката защото вече тотално се бе отказала да чисти,а Юна нададе боен вик на радост,скочи от масата и прегърна приятелката си.
-Къде ли им е Рикку.Само тя липсва за да е пълна картинката на трите луди.-констатира Барет а Юфи и Юна го изгледаха много гадно.
-А дори не я споменавай и без това....-но не довърши,защото звънеца иззваня отново и на прага се пяви иманно Рикку.
-РРИККУУУ-нададе радостен вик Юна и лепна една мечешка прегрътка на новодошлата.Тя от двоя страна издържа геройски този отпор и поздрави вяло присъстващите.
-Събраха се.-промрънка Барет.
-Стига де!-сопна му се Юфи-звучиш така сякаш света е свършил.
-Нямаш представа колко си права.-отвърна и той,но тя не го чу защото бе заета да прегръща Тифа.
-Здравей мила как си.Не изглеждаш много добре.-прегърна я Юфи и я огледа от глава до пети.Беше отслабнаха,даже завехнала,с бяло подпухнало лице и умърлушен поглед.
-Аз...че...какво ми има.-запелтечи Тифа като се насили да се усмихне.Въпреки това никой не би се убедил в актьорските способности на момичето защото хич не я биваше в лажите.
-Тиф и пиянице на би излъгала така.-укори я Рикку
-Заради Клауд е!-обади се този път Юна леко нацупена.Тя никак не одобряваше приятелката й да си трови живота заради едон,поне според нея,голям тъпак и мухльо.
-Не ми казвай че те е оставил пак.-ядоса се Юфи и погледна барет,който само кимна.
-Той...той...-едва сдържаше сълзите си Тифа-аз го разбирам,но....просто....много ми се иска да е тук...знам че не може....но той просто бяга...това е....а аз...иска ми се да му помогна....но той просто не ми разрешава....-Тифа зарида глухо
-Не недеи така.-примоли й се Рикку-Виж знам един страхотен клуб там ще се разведриж.
-Мислиш ли че съм за клуб.-почти се заядосва Тифа
-За първи път съм съгласен с Рикку-започна плахо Барет-мисля че имаш нужда от развлечение.А пък аз ти обещавам,че утре когато тръгна за нефтените находища ще потърся информация за Клауд и веднага ще ти кажа.
-Благодаря много,но наистина не мисля че ще е разумно да дойда,но вие идете....забавлявайте се.-тя отново се насили да се усмихне,но отново безуспешно.-трябва някой да седи при децата не мога просто...
-Стига Тифа-ядоса се вече Юна-всички знем какво ще направиш щом си тръгнем.Ще се затвориш в спалнята или банята с писмата на Клауд в ръка и ще ревеш ли ревеш за този скапаняк,който не може да оцени жертвите които правиш за него!Права ли съм!
-Ами....от части.Клауд не е скапаняк той просто...-запелтечи пак Тифа,но Юфи я прекъсна
-Идваш с нас!-отсече тя и я задърпа към вратата
-Аз ще остана да пазя децата ти Тифа върви.-Барет се заизкачва по стълбите като преди да се изгуби от погледа им заръча на другите три момичета:
-Пазете я!
-Нямай грижа!-отвърна му весело Рикку
-Не съм сигурен!-промрънка той,но момичетата не го чуха защото вече бяха навън....
След дълго и изморително ходене четирите стигнаха до един клуб наречен"Queen of the damned".
-Това е мястото!-оповести доволно Рикку и момичетата влязоха вътре.Беше пълно.Имаше бар,сепарета и дансинг на който в момента се кълчеха някакви пяни момичета.
-Водете!-примири се Тифа и се остави изцяло в ръцете на"Трите луди глави"както ги наричаха....
Върнете се в началото Go down
Tifa
Admin
Tifa


Брой мнения : 79
Registration date : 19.05.2007

В светлинта на бъдещето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В светлинта на бъдещето   В светлинта на бъдещето Icon_minitimeВто Юли 03, 2007 2:01 am

На другата сутрин.

Тифа бавно се събуди и се надигна несигурно от леглото. Главата я болеше жестоко. Определено беше мъхморлук. Едва си спомняше снощното напиване в клуба, в който я бяха замъкнали момичетата, пък да не говорим, че не знаеше аккво е правила след петата чашка.Дори нямше представа как се бе озовала в стаята си. Идешей да се самоубие, че бе допуснала да я замъкнат на онова място.
Докато с еобличаше си мислеше единствено за чашата кафе, която сега щеше да изпие с удоволствие. Зализа едва едва по стълбите, докато стигна до бара. Там вече Барет обслужваше няколко клиента.
-Добро утро - провлачи тя, заставайки до Барет, докато си сипваше кафе.
-Охо, купонджийката. Главата ли те боли?
-Не можеш да си представиш.....
-Е, до няколко часа ще и мине.
-Колко ме успокой!
-Пак заповядай. По - добре седни малко, докато аз се оправя тук, че катио те гледам така, никак не ставаш за работа днес.
Дкато Тифа седеше и отпиваше големи глътки от кафето, вратата на бара се отвори , и вътре нахлуха трима мъже. Единият най - отпред беше облечен в бял костюм, а двамата зад него, в небрежно наметнали черни костюми.
-По дяволите! - тихо изруга Тифа и ги проследи с поглед. ТРи8мата застанах пред бара.
-Руфъс!
-Барет! - мъжът в бялото се ръкува с барет и после погледна към Тифа.
-Трябва да поговорим.
Момичето напълно го игнорира.
-Рено, Руд как сте? -попита ги тя.
-Йо, супер, но теб така като те гледам...бурна нощ?
-Позна.
-Тифа, трябва да поговорим веднага! - настоя Руфас.
Момичето взъдъхна, посочи му задната стая и тръгна натам.
Двамата влязоха в стаята и застанаха един срещу друг.
Мъжът се приближи до Тифа и я погали по бузата, после я целуна по челото.
-Сестричке не съм ли ти казвал, че пеинето е вредно!? - тихо попита той
Тифа само се усмихна.
-За какво си дошъл. Предполагам, че не е защото много ти е домъчняло за мен.
-Не говори гупости! Но наистина не съм тук за да си бъбрим. Трябва ми Клауд.
-Да ти кажа и на мен ми тябва, но нямам късмет! - саркастично отвърна тя. -Не зане къде е Клауд от две години и половина. - тя седна на един от столовете. - получаваме просто вели писма от него, но никой не зна екъде е и дали ще се върне......Съжелявам, че само се разкара до тук.
-Съжелявам, нямах представа, че си е тръгнал.
-Да ти кажа, първите дни и аз нямах!
-Сигурен съм, че ще се върне.
-Вече няма да ме интересува, когато това стане.
Руфас я погледна тъжно, целуна я по бузата и се обърна към вратата. Двамата излязоха от стаята и тримата гости с тръгнаха...
Върнете се в началото Go down
https://drakside.bulgarianforum.net
Felissity Dark

Felissity Dark


Брой мнения : 114
Registration date : 19.05.2007

В светлинта на бъдещето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В светлинта на бъдещето   В светлинта на бъдещето Icon_minitimeВто Юли 03, 2007 3:21 am

-Ау..главата ми ще се пръсне..искам кафееее-охкаше Юна,докато слизаше по стълбите..Всички бяха преспали в бара,защото бяха толкова пияни,че нямаше как да стигнат до домовете си..
-Добро утро,г-це силен махмурлук-поздрави Барет и й връчи една чаша
-Мерси,Барт-отвърна Юна и се настани на една маса,слагайки ръка на главата си.-Другите стан-Юна се задави с кафето си при вида на излизащите от задната стаичка Руфъс и компания-Май сутринта е била интересна.Защо все просписвам най-интересното?!
-Юна-поздрави криво Руфъс и момичето само му махна вяло с ръка.Тоя пЪ що беше тука?
Тримата неканени гости се изнесоха от заведението и Юна изцъка недоволно с език.
-Какво?-попита Барет,настанявайки се срещу нея
-Този никога не носи добри новини-отбеляза момичето и замислено се загледа във вратата,от която след броени секунди изникна Тифа.Кимна за поздрав и започна да се прави,че вържи нещо.
Юна се изправи и отиде на бара,така че да са лице в лице
-Какво искаше,пресвети Руфъс?-попита нервно тя
-Клауд.Търсеше Клауд-обясни Тифа-Но и аз не знам къде е...
-А не!Само няма да мрънкаме за тоя лигльо..омръзна ми,сериозно ти казвам.
-Какво ти е омръзнало?-Юфи и Рикуу се бяха показали на стълбите.
-Добрютро,пияници-поздрави Барет
-Добро да е-отвърна сякаш не чула определението към нея Рикуу-Какви са плановете за днеС?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





В светлинта на бъдещето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: В светлинта на бъдещето   В светлинта на бъдещето Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
В светлинта на бъдещето
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Drak Side :: Фентази :: Final fantasy-
Идете на: